„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).
  • Home
  • CHÓR PARAFIALNY

CHÓR PARAFIALNY

178edd1f727ee568medChór parafialny JUDA CANTORES działa od listopada 2008 r. Dyrygentem jest pani Dorota Królikowska, mgr wychowania muzycznego. Chór liczy kilkunastu członków podzielonych na 4 głosy: sopran, alt (u pań) i tenor oraz bas (u panów). Próby chóru parafialnego „Juda Cantores” odbywają się w piątki, w salce domu parafialnego o godz. 19:00. Obok: zdjęcie szefowej chóru z wyjazdu do ogrodów w Wierzchosławicach.

 


 

571050d7b78022b9medW roku 2009 między innymi śpiewaliśmy i bawiliśmy się w Borowicach na festynie Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

 


 

IMG_0368W roku 2012 nagrywaliśmy pierwszą płytę. 22 października, na tydzień przed odpustem parafialnym, na którym chcielibyśmy udostępnić 100 płyt z nagraniami 17utworów w ładnych etui, zlecamy skopiowanie płyty matki oraz wykonanie szaty graficznej do przezroczystych pudełek (boxów) w jeleniogórskiej firmie Art-Music.

 


 

IMG_0371Pracownicy firmy w sposób bardzo przystępny pomogli nam, jaki wybrać typ okładki, jak powstanie nadruk na samych krążkach CD oraz co ile kosztuje, aby wybrać wariant optymalny. W tych rozmowach pomogli nam pp. Jerzy i Wojciech Liber, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Znaleźli firmę kluczową dla zamówienia, moglibyśmy wybrać inne, ale one i tak jakąś część pracy zlecą właśnie tutaj. Prócz nagrań ważna jest oprawa graficzna, np. zdjęcia. Dużą pomoc udzielił nam pan Jan Foremny, który wykonał kilka ciekawych zdjęć chóru oraz projekt zdjęcia na płytę wraz z napisami od razu w kształcie koła. Dużo nam to pomogło w szybszym opracowaniu koncepcji okładki, którą ostatecznie wykonał Zdzisław Królikowski.

 


 

05

Nasza pierwsza płyta

Płyta chóru JUDA CANTORES jest owocem pracy wielu członków i sympatyków chóru, nie tylko śpiewu, ale też nagrywania, montażu, projektu graficznego i wielu innych działań, w które zaangażowało się społecznie wiele osób. Należy dodać, że inicjatorem całego przedsięwzięcia był ks. Proboszcz Jerzy Gniatczyk, który mimo walki z ciężką chorobą, pilnie śledził nasze poczynania, jest też sponsorem, gdyż koszt wydania płyt to kilkaset zł. Dziękujemy Księdzu za miłe, okolicznościowe prezenty dla członków chóru: białe szaliki „firmowe” z nazwą chóru. Miejmy nadzieję, że jest to początek kompletowania całego stroju na czekające nas, niebawem tournee w kraju i za granicą.

 


 

2014-02-02 Tak śpiewaliśmy kolędy w lutym 2014

 


 

2015-02-01 UWAGA zobacz koncert kolęd dwóch chórów w naszej parafii  

M. Ludorowski

Skip to content