Parafia pw. św. Judy Tadeusza

w Jeleniej Górze

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26 maja 2024 roku

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
  2. W dniu dzisiejszym doroczny festyn z okazji „Święta Matki” w Cieplicach. Rozpoczęcie o godz. 13.00. Dla całych rodzin wiele atrakcji, strefa gastronomiczna dla dzieci bezpłatne dmuchańce. Organizatorzy zapraszają szczególnie na koncert pani Eleni o godz. 15:00 i pani Darii Wyrostek-Pelc z zespołem o godz. 18:15.
  3. W środę o godz. 17.15 zapraszam do spowiedzi oraz na spotkanie dzieci, obchodzące w tym roku rocznicę I Komunii, która odbędzie się w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, podczas mszy św. o godz. 11.00.
  4. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 11.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami: Czarnoleską, Nową, Jaśminową, Czarnoleską, powracając do naszej świątyni. Już dziś, wyrażam wdzięczność wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu, ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały i błogosławieństwa Bożego. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Zapraszam chętnych do niesienia feretronów, baldachimu oraz dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. Od uroczystości Bożego Ciała, codziennie po mszy św. wieczornej, odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe w strojach liturgicznych oraz dzieci do sypania kwiatków.
  6. W piątek zapraszam na mszę św. wieczorną, podczas której będzie dziękował za dar kapłaństwa.
  7. Od soboty nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo codziennie, od poniedziałku do piątku po mszy św. o godz. 18.00, w soboty o godz. 17.45, a w niedzielę o 8.45 przed mszą św. o godz. 9.00. Od soboty litania podczas procesji eucharystycznej. Zachęcam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. W sobotę od godz. 10.00 odwiedziny chorych.
  8. Dziękuję za tacę inwestycyjną oraz ofiary składane na konto naszej parafii. W minioną niedzielę zebraliśmy na cele remontowo – inwestycje 3000 zł.
  9. Trwamy w przygotowaniu do festynu, który organizuje nasza parafia w niedzielę 16.06. Zachęcam do przynoszenia fantów na loterię a także do fundowania nagród rzeczowych. Wciąż potrzebne są „ręce do pracy”. Dochód z festynu przeznaczony będzie na doprowadzenie wody do kościoła.
  10. Zachęcam do lektury nowych tygodników katolickich.
  11. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składam im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Modlitwą ogarniam zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.

Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze

26 V – Uroczystość Trójcy Świętej

godz. 09:00 – Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Ireny Perkowskiej w 70 rocznicę urodzin.

godz. 11:00 – Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Janiny w 90 rocznicę urodzin oraz dla całej rodziny.

godz. 12:30 – ++ Stanisława i Kazimierz Ostrowscy.

27 V – PONIEDZIAŁEK

godz. 18.00 – Intencja wolna.

28 V – WTOREK – bł. Stefana Wyszyńskiego

godz. 18:00 – Intencja wolna.

29 V – ŚRODA – św. Urszuli Ledóchowskiej

godz. 18:00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

30 V – CZWARTEK – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

godz. 09:00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Piotra z racji 21 rocz. urodzin.

godz. 11.00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Wiktorka i Karola.

31 V – PIĄTEK – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

godz. 18:00 – Dziękczynna za dar kapłaństwa, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi w dalszej posłudze dla ks. Tomasza z racji 26 rocz. przyjęcia święceń kapłańskich.

1 VI – SOBOTA – św. Justyna

godz. 18:00 – + Stanisław Stuhr – kolejna rocznica śmierci.

2 VI – IX Niedziela w ciągu roku

godz. 09:00 – W intencji Żywego Różańca, o Boże błogosławieństwo dla żywych i życie wieczne dla zmarłych.

godz. 11:00 – + Julia, Franciszek Golonka. Rozalia Cichocka.

godz. 12:30 – + Krzysztof Wójcik – 1 rocz. śmierci – intencja od rodziny.