„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Parafia pw. św. Judy Tadeusza

w Jeleniej Górze 

I NIEDZIELA ADWENTU

03 grudnia 2023 roku

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Adwent w liturgii Kościoła ma zawsze podwójny charakter: w pierwszej jego części, do 17.XII, chce nas upewnić, że nasz Pan przyjdzie po raz drugi na końcu czasów. Druga część to okres, bezpośredniego już, przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. 
 2. W dniu dzisiejszym na każdej mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które zostaną rozniesione do naszych domów wraz moim listem. Składane ofiary przeznaczone będą na trwający remont sali kominkowej na plebani. Ofiarę możemy wrzucić do urny w specjalnie przygotowanej kopercie lub zaklejoną kopertę oddać przynoszącemu opłatki. Bóg zapłać za złożone ofiary. Opłatki będą roznoszone do 16.12. Od III niedzieli adwentu tj. 17.12 opłatki będzie można nabywać w kościele. 
 3. Ponawiam prośbę o pomoc w roznoszeniu opłatków, osoby, które zechcą włączyć się w pomoc przy ich roznoszeniu, serdecznie proszę o kontakt w tej sprawie. Spotkanie organizacyjne we wtorek /5.12/ po mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w salce na plebanii.
 4. W poniedziałek /4.12/ po mszy św. wieczornej, zapraszam na spotkanie radę parafialną.
 5. Adwent, to czas czuwania. Zapraszam od poniedziałku do piątku na wieczorną mszę św. roratnią ku czci Matki Bożej, by razem z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Zapraszam kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz wszystkie dzieci z naszej parafii, aby przynosiły ze sobą lampiony, które są symbolem serc pełnych oczekiwań i gotowych na przyjście Jezusa. Przynosimy także serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Każdego dnia będziemy losować jedno serduszko, a dziecko które je zrobiło zabierze do domu figurkę Dzieciątka Jezus. 
 6. W czwartek, jako I miesiąca, wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30. 
 7. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
 1. W II Niedzielę Adwentu, będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych „24. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po mszach św. zbiórka do puszek. 
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Duże świece w cenie: 20 zł, małe: 10 zł. 
 3. Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu organizuje w terminie 13-20 stycznia 2024r. zimowisko w Zakopanem. Bliższe informacje na plebanii. 
 4.  Zachęcam do lektury tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.  

 

Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze 

Intencje mszalne 

3 XII  – I Niedziela Adwentu

godz. 09:00   W intencji Żywego Różańca o Boże błogosławieństwo dla żyjących i zbawienie dla zmarłych. 

godz. 11:00 – Intencja wolna.

godz. 12.30 – ++ Leon, Anna, Tadeusz, Walentyna oraz ++ z rodziny Szybutowicz. 

4 XII – Poniedziałek – św. Barbary

godz. 18:00 – + Adolf Gontarz – rocz. śmierci.         

5 XII – Wtorek

godz. 18.00  – + Mirosław Labok – od uczestników pogrzebu.

6 XII – Środa – św. Mikołaja

godz. 18:00 – ++ Helena i Józef.

7 XII – Czwartek – św. Ambrożego

godz. 18:00 – Intencja wolna.

8 XII – Piątek – Niepokalanego Poczęcia NMP

godz. 18:00 – ++ Maria i Kazimierz Hamowscy – od córki Ludwiki  z rodziną.

9 XII – Sobota

godz. 18:00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Radosława z racji urodzin. 

                – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Wiesławy z racji imienin.

10 XII  – I Niedziela Adwentu

godz. 09:00   + Zenon Panek – int. od uczestników pogrzebu.  

godz. 11:00 – + Helena Pajączek. 

godz. 12.30 – ++ Halina Wójcik – 10 rocz. śmierci, Krzysztof, Władysław, Eugeniusz oraz ++ rodziców z obu stron. 

Skip to content