1-11 Święto Wszystkich Świętych

Dziś, 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Jutro, 2 listopada, przypada listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub inaczej „zaduszkami”. Wspólnota Kościoła przychodzi w ten dzień z pomocą duszom czyśćcowym zanosząc prośby przed Tron Boży.

Z powodu wybuchu epidemii COVID-19 władze zamknęły cmentarze, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa. W kościołach przy ograniczeniu ilości wiernych odbywała się normalna posługa.