• AKTUALNOŚCI

19 października – wspomnienie Ks. Jerzego i Błogosławionego Ks. Popiełuszki

We wtorek, 19 października, jak co roku, wspólnie modliliśmy się przy grobie śp. ks. Jerzego Gniatczyka w 6 rocznicę jego śmierci. Modlitwę rozpoczęliśmy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Podczas mszy św. o godz. 18.00 kontynuowaliśmy modlitwę o spokój duszy śp. ks. Jerzego.

Tego dnia 37 lat temu po odprawieniu mszy św.  w pobliżu wioski Górsk koło Torunia, został  porwany i zamordowany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa Ks. Jerzy Popiełuszko – duszpasterz ludzi pracy, kapelan Solidarności, organizator Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie. Papież Benedykt XVI 6 czerwca 2010 r. zaliczył ks. Jerzego Popiełuszkę do grona błogosławionych, a papież Franciszek w 2014 r. ustanowił go patronem Solidarności.

Warto pamiętać, że nasz Proboszcz, Ks. Jerzy był kolegą Ks. Jerzego Popiełuszki, a zbieżność daty jego śmierci ze śmiercią błogosławionego przez Miłosierdzie Boże – nie jest przypadkowa.