„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

2016-06-05 Festyn Parafialny II odsłona

O godzinie 14 rozpoczęła się czść oficjalna festynu przy udziale konferansjera, p. Jacka Ziobry. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 10, pod kierunkiem Pani Anny Fąfrowicz z chóru szkolnego, która przygotowała 2 piosenki: „Ziemia zielona wyspa” i  „Mama jest do kochania”.

Pięcioro dzieci w SKŁADZIE: Hania Bugajewicz, Karolina Kaławaj, Ala Dziengowska, Ola Niewiadomska i Marcel Wirbuł pod kierunkiem Pani Anny Pierunek – wraz z dziećmi z ERM  tzn – Eucharystycznego Ruchu Młodych w składzie: /11/12 dzieci/ Oliwia Brzozowska, Hania Bugajewicz, Ines Gredes, Julia i Hania Nalepa, Ania i Maja Nowińska, Oliwia Piasna, Nadia Pieniążek, Kamila Prus i  Mateusz Lisiak. Wykonali kilka piosenek: m.in.

*Słowo Twoje Panie, *On i ja, * Ci, co zaufali Panu

*Szumią w lesie drzewa, *Znam w pewnym mieście, *Chrystus Pan

* Jezus zwyciężył, *Jezus daje nam zbawienie, *Jezu ufam Tobie 

*Panu naszemu pieśni grajcie, *Przychodzisz Panie

Kolejnymi wykonawcami były dzieci z parafialnej scholi dziecięcej pod kierunkiem pana Marka Niewiadomskiego. Ponadto program artystyczny zaprezentował Zespół AMDG z Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego.

Wystąpili także uczniowie z Gimnajzum nr 1 z ciekawym przesłaniem na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w postaci wyobrażonej sobie relacji dziennikarskiej z tej imprezy.

O godz. 16 wystąpiła gwiazda popołudnia: „Teatr Nasz” w osobach Tadeusza i Jadwigi Kutów oraz instrumentalisty – Jacka Szreniawy. Wykonali kilka wesołych skeczy oraz zaśpiewali i zagrali kilka utworów muzycznych m in. „Grek Zorba”,  „You can leave your hat on” Joe Cocker’a, „The whiter shade of pale” Procol Haroom oraz  „Hey nah neh nah” Vaya con dios.

Pod koniec zaśpiewał młodzieżowy zespół „E=mc2” z Zespołu Szkół Mechanicznych „Mechanik”. Zaprezentowali kilka swoich kompozycji oraz interpretacji znanych standardów, m.in „The Wall” Pink Floyd-ów, oraz „Twoja i moja nadzieja” zespołu Hey, najbardziej znany z płyty cegiełki na rzecz ofiar „Powodzi Tysiąclecia” na Śląsku w 1997 .

Pogoda dopisała, chwilami wiatr sypał kurzem, co przeszkadzało w konsumpcji ciast na kiermaszu słodkości. Pojawiła się naturalna prośba o odrobinę deszczu, żeby usunąć pył i…  Ksiądz Jerzy, obecny duchem szczególnie dzisiaj – załatwił organizatorom lekki prysznic z nieba. :). Dziękujemy Patronom z nieba oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy festynu.

Cały dzień panowała piękna pogoda, wszystkie fanty „rozeszły się”, ciasta zjedzono do reszty, organizatorzy szczęśliwi, uczestnicy zadowoleni. Będzie co miło wspominań do przyszłego roku, gdy – jak sądzę odbędzie się kolejne takie wydarzenie.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Ludorowski