• AKTUALNOŚCI

2017-06-04 COROCZNY FESTYN PARAFIALNY W ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały właściwie od poprzedniego festynu. Podczas spotkań Rady Parafialnej dyskutowano nie raz na temat różnych aspektów organizacji: pozyskanie fantów, ciast, grilla, atrakcji dla dzieci, atrakcji artystycznych. Można powiedzieć, że powtarzane po raz drugi działania szły sprawniej i były lepiej zorganizowane. Ważna też była pomoc wielu (nie tylko) naszych mieszkańców w pracach.

Prace montażowe rozpoczęły się w niedzielę 4-06 rano. Samochody dowoziły namioty, stoły, ławki, a spora grupa mieszkańców zajęła się montażem infrastruktury na boisku. I tak trwało to do południa, kiedy festyn rozpoczął się nieoficjalnie.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o godz. 14.  Wśród wielu gwiazd na uwagę zasluguje ładny występ Anny Waraszko, utalentowanej, młodej piosenkarki z Piechowic. Dla jej fanów mamy informacje, że następny jej występ odbędzie się w Piechowicach 9 czerwca z okazji „Kryształowego Weekendu” :).

Dobra zabawa dzieci i dorosłych, konsumpcja ciastek i kiełbasek, chleba ze smalcem, kaszanki trwały w najlepsze, ale pogoda spłatała figla i tuż po 15 ulewa mocno przepłoszyła uczestników festynu.