• AKTUALNOŚCI

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW POLSKI PÓŁNOCNO – WSCHODNIEJ

TORUŃ – SIEDZIBA RADIA MARYJA

W Toruniu pierwszym  punktem jaki zwiedzaliśmy przed obiadem była siedziba Radia Maryja i TV Trwam. W nowym budynku modliliśmy się modlitwą Anioł Pański w łączności radiowej z Watykanem. W tym miejscu  odbywają się nabożeństwa i codziennie o godz. 15 transmitowana jest koronka.  Następnie jeden z ojców redemptorystów opowiedział nam o historii tego miejsca.

Jednym z ciekawszych miejsc jest  Kaplica Betlejemska w starym budynku stacji. W niej odbyła się pierwsza msza transmitowana na antenie Radia Maryja. Obecnie codziennie o godz. 20 nadawane są z niej modlitwy różańcowe. Zobaczyliśmy pozostawione w kaplicy przez małżeństwa wota dziękczynne, dary – biżuterię, np. obrączki.