BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW I ICH POJAZDÓW

W minioną niedzielę (22 VII), z okazji przypadającego w najbliższym tygodniu święta Patrona kierowców św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. pobłogosławione zostały pojazdy mechaniczne, a kierowcom oraz wszystkim uczestnikom ruchu drogowego udzielono specjalnego błogosławieństwa.

Modlitwa kierowcy
O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.

Tekst, zdjęcia: B. Ludorowska