„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

Boże Ciało 2020

Dziś główne uroczystości Święta Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszej parafii odbyły się o godzinie 11:00 trochę nietypowo. Najpierw była procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła, a potem dopiero msza św. Cztery ołtarze rozstawiono w niewielkiej odległości od siebie na dziedzińcu kościelnym. Stało się to z powodu obostrzeń związanych z niewygasłą jeszcze epidemią COVID19, stosując się do zaleceń Biskupa Legnickiego procesja przebiegała na małym obszarze przyległym do naszego kościoła. Cieszy duży udział parafian w samej uroczystości a także duże zaangażowanie w przygotowaniach i podczas procesji.

Tekst i zdjęcia: M. Ludorowski

A tu zdjęcia od p. Jana Foremnego 🙂

Skip to content