„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

Kolędowanie rodzinne 7-01-2024

W niedzielę, 7 stycznia 2024 w nowo odremontowanej kaplicy, obecnie służącej jako sala kominkowa, mroźnym wieczorem spotkali się mieszkańcy naszej parafii z zamiarem wspólnego radosnego odśpiewania nie tylko tych tradycyjnych polskich kolęd, ale także pieśni Świątecznych związanych z Bożym Narodzeniem, polskich i zagranicznych.

W tym miłym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście to znaczy:

  1. zespół muzyczny Pana Jacka Nahodko, zwany także: DJ Power, mieszkańca naszego osiedla – z ul. Jagodowej. Dziś jako solista, przy akompaniamencie karaoke zaśpiewał polskie kolędy, m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże…”, „Do szopy….”, „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy…”, „Mędrcy świata”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Jest taki dzień…” zespołu „Czerwone Gitary”.
    Prócz tego zaśpiewał przeboje amerykańskie i brytyjskie: „White Christmas”, „Let it snow”, „Jingle Bells” (po polsku), „Last Christmas”, „Feliz navidad” i jako niespodzianka włoska popularna piosenka z repertuaru na kolejne koncerty poświęcone Italii „Wróć do Sorrento”.
  2. Pani Izabela Zobel, Prezes Fundacji „Maxibene”, od lat związana z Włochami, obecnie zamieszkała na naszym osiedlu, zajmuje się działalnością charytatywną, pomogła w zorganizowaniu występu. P. Jacka.
  3. Chór parafialny JUDA CANTORES (a raczej jego fragmenty), który zaśpiewał 3 kolędy: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Do szopy…” oraz „Narodził się Jezus Chrystus”.

Prócz uczty duchowej z muzyką, dzięki pomocy pań z naszej Parafii, mogliśmy skosztować pyszne ciasta i napić się herbaty / kawy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji dzisiejszego wydarzenia. Cieszy fakt, że pojawiły się nowe inicjatywy lokalne po długim okresie zastoju. Z nadzieją na dalsze ciekawe spotkania i działania na styku wiary, wspólnoty, tradycji i wyzwań przyszłości.

M. Ludorowski

 

 

I jeszcze jedna galeria zdjęć:

Skip to content