Koniec Oktawy Bożego Ciała

Dziś kończy się Oktawa Bożego Ciała. Pogoda była ciepła, ale lekko deszczowa, co nie przeszkodziło nam przejść w procesji dokoła kościoła. Mimo deszczu, uroczystości przebiegały zgodnie z planem. Wiernych też było sporo jak na dzień powszedni. Dziś w Kościele księża błogosławią i święcą wianki, prosząc Boga o opiekę nad przyrodą, obfite plony, ochronę przed zniszczeniem i zatruciem. U nas także odbył się ten obrzęd pod koniec uroczystości.

Tekst i zdjęcia M. Ludorowski

I JESZCZE ZDJĘCIA JANA FOREMNEGO 🙂