Pielgrzymka do Medjugorie.

MEDJUGORIE

TERMIN: 24.06 – 02/03.07.2024

WIEDEŃ – ZAGRZEB – MEDJUGORIE – MOSTAR – BLAGAJ – WODOSPADY KRAVICA – FISHPICKNIK – VEPRIĆ – SPLIT – TROGIR

DZIEŃ 1 (24.06.2024)

Wyjazd z Polski w godzinach porannych przejazd do stolicy Austrii – WIEDNIA. Po spotkaniu z przewodnikiem spacer po najciekawszych miejscach miasta: Plac Marii Teresy, Park Miejski, Hofburg, najsłynniejsza ulica w miescie – Kaertnerstrasse, Katedra św. Szczepana. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ 2 (25.06.2024)

Śniadanie – przejazd na teren Chorwacji. Po drodze krótki postój na zwiedzenia stolicy kraju – ZAGRZEBIA, gdzie po spotkaniu z przewodnikiem zobaczymy trzy historyczne części miasta – Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad. W trakcie spaceru zobaczymy: Plac bana Josipa Jelačicia z charakterystycznym pomnikiem bana na koniu, Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwieńczonej dwiema neogotyckimi dzwonnicami o wysokości 104 i 105 metrów, które stanowią wizytówkę i symbol miasta, kościół św. Marka, Sabor, czyli gmach chorwackiego Parlamentu, Kamienną Bramę, Dolac – najstarszy i największy targ spożywczy, zwany „Brzuchem Zagrzebia”, na którym można zakupić owoce, warzywa oraz produkty regionalne. Zobaczymy także Wieżę Lotrščak, która jest jednym z symboli miasta oraz neobarokowy budynek Chorwackiego Teatru Narodowego. Na zakończenie dnia będziemy podziwiać panoramę miasta z nowego zagrzebskiego punktu widokowego – Zagreb Eye.

Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 (26.06.2024)

Po śniadaniu kontynuacja podróży do Bośni i Hercegowiny.

Przyjazd do Medjugorie w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w pensjonacie, spacer po centrum Medjugorie: o śniadaniu wyjście na zwiedzanie Medjugorie i okolic. W trakcie dnia zobaczymy:

• Kościół św. Jakuba
  • Figura Jezusa Zmartwychwstałego

Obiadokolacja w pensjonacie.

19:00 – Msza święta Międzynarodowa i program wieczorny i nocleg.

DZIEŃ 4 (27.06.2024)

Po śniadaniu piesze wyjście na Górę Objawień – Podbrdo.

Chwila czasu na indywidualną modlitwę.

Wizyta w miejscu Plavi Kriż oraz we wspólnocie Cenacolo (o ile będzie taka możliwość)

Obiadokolacja w pensjonacie.

19:00 – Msza święta Międzynarodowa i program wieczorny i nocleg.

DZIEŃ 5 (28.06.2024)

Dla chętnych poranne na Kriżevac, znoszący się nad Medjugorie. Miejsce to uczęszczane jest przez pielgrzymów, którzy chcą w tym wyjątkowym miejscu rozważać Stacje Drogi Krzyżowej. Po późniejszym śniadaniu wyjazd nad Wodospady Kravica – urokliwego miejsca, które natura utworzyła natura na rzece Trebizat. Chwila odpoczynku w unikatowej scenerii. Czas wolny w Medjugorie. Obiadokolacja.

19:00 Msza święta Międzynarodowa i program wieczorny i nocleg.

DZIEŃ 6 (29.06.2024)

Po śniadaniu wyjazd na całodniowa wycieczkę

• Blagaj – położony nad urokliwa rzeką Buną i słynący z Klasztoru Derwiszów
  • Mostar – jedno z najbardziej znanych i malowniczych miast w Bośni i Hercegowinie, słynące                z przepięknej starówki i Starego Mostu

Po zwiedzaniu czas wolny na skosztowanie lokalnych smakołyków.

Obiadokolacja w ośrodku. Msza święta Międzynarodowa i program wieczorny i nocleg.

DZIEŃ 7 (30.06.2024)

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Chorwacji na Fishpicnik.

Ten dzień spędzimy na pokładzie niewielkiego statku wycieczkowego – zawitamy do Sucuraj, miejscowości na Hvarze, a następnie na plażowanie do Zaostroga i Gradaca.

Po odpoczynku powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg – prawdopodobnie teren Chorwacji.

DZIEŃ 8 (01.07.2024)

Śniadanie, przejazd Jadranką do Makarskiej – wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Lurdzkiej w Veprić. Czas na odpoczynek i plażowanie. Następnie przejazd do Splitu i Trogiru, gdzie zwiedzimy:

• Split – spacer nadbrzeżną promenadą, Pałac Dioklecjana, Katedra św. Duja
  • Trogir – spacer uroczymi uliczkami Starego Miasta, Brama Lądowa, Twierdza Kamerlengo, Promenada, Ratusz Miejski, Katedra św. Wawrzyńca,

Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 (02.07.2024)

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Przyjazd w godzinach nocnych – zakończenie Pielgrzymki

CENA PIELGRZYMKI:

2850,00/os + ok. 80 EURO

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe, zakwaterowanie: 8 noclegów w pensjonatach, wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji, opieka przewodnika – pilota, ubezpieczenie KL +NNW (TU Signal Iduna), obowiązkowa składka na  TFG i TFP

KOSZTY DODATKOWE: bilety wstępu, opłata za miejscowych przewodników ok. 80 EURO od osoby (rozliczana przez pilota po zakończonym wyjeździe)

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Wpłaty:

I rata przy zapisie – 500 zł (do 31.01.2024) + dobrowolne ubezpiecznie od rezygnacji z pielgrzymki – 152 zł.

II rata – 500 zł do 29.02.2024

III rata – 500 zł do 26.04.2024