„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

PIELGRZYMKA FRANCJA – HISZPANIA. ŚLADAMI ŚWIĘTYCH.

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA 8 – DNIOWA

MARSYLIA – LA SALETTE – AWINION – CARCASONNE – LOURDES – MONTSERRAT – BARCELONA – WALENCJA

  TERMIN: 10.10.-17.10.2023 CENA: 4.195 zł 

10.10. – 1 DZIEŃBERLIN – MARSYLIA – LA SALETTE

Wyjazd z miejsca zbiórki na lotnisko w Berlinie, wylot do MARSYLII o godz. 10.20, przylot o godz. 12.30. Przejazd do Bazyliki Notre Dame de La Garde – symbol Marsylii położony na 162-metrowym wzgórzu La Garde, miejsce pielgrzymek. Z Bazyliki rozciąga się wspaniały widok na całe miasto, port i słynny Chataeu d’If, gdzie więziony był bohater powieści Alexandra Dumas, hrabia Monte Cristo. Wyjazd do LA SALETTE, zakwaterowanie w Klasztorze, obiadokolacja, uczestnictwo w procesji ze świecami lub wieczornej Mszy Św., nocleg

11.10. – 2 DZIEŃ – LA SALETTE – AWINION

śniadanie, Msza św. w klasztorze, zwiedzanie Sanktuarium położonego wśród alpejskich szczytów, na wysokości ponad 1800 metrów, gdzie w 1846 r. objawiła się Najświętsza Maryja Panna. Ok 11.00 wyjazd do AWINION   dawnej siedziby papieży. Wizyta w najcenniejszym zabytku gotyckiej architektury pałacowej na świecie – Pałacu Papieży. W Awinionie przebywało 7 papieży, a okres ten w historii kościoła nazywany jest „niewolą awiniońską”. Na zakończenie chwila oddechu na najbardziej znanym moście na świecie – Moście Awiniońskim, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto i rzekę Rodan.  obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 

12.10. – 3 DZIEŃ – CARCASONNE – LOURDES

śniadanie, wyjazd do LOURDES – znanego na całym świecie miejsca kultu poświęconego Matce Bożej. W przerwie podróży wizyta w CARCASSONNE – wspaniale zachowanym średniowiecznym grodzie warownym, który jest obecnie wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w Lourdes, zakwaterowanie. Msza Św. w Sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem uczestnictwo w procesji ze świecami. Nocleg.

13.10. – 4 DZIEŃ – LOURDES 

śniadanie, Msza św. w Sanktuarium. Zwiedzanie jednego z największych Sanktuariów Maryjnych – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W LOURDES: Grota Massabielle w tym miejscu uboga pastereczka Bernadeta Subirous zobaczyła w pirenejskiej grocie “ Piękną Panią “ To widzenie całkowicie zmieniło nie tylko jej losy, ale także tej małej górskiej osady”, Kościół Górny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Krypta, Bazylika Różańca Świętego, Kościół podziemny Św. Piusa X. Powrót do Hotelu, obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami. Nocleg 

14.10. – 5 DZIEŃ – GÓRA MONTSERRAT – BARCELONA 

wczesne śniadanie lub suchy prowiant, wykwaterowanie z Hotelu, wyjazd do MONTSERRATdokąd pielgrzymował św. Ignacy Loyola. Zwiedzanie położonego w centrum górskiego masywu klasztoru benedyktyńskiego znanego z kultu figury Matki Boskiej zwanej La Moreneta, Msza Święta. W Sanktuarium św. Ignacy przystąpił do gruntownej spowiedzi i rozpoczął drogę ascezy porzucając kosztowny ubiór oraz szpadę. Przejazd w okolice BARCELONY, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 

15.10. – 6 DZIEŃ BARCELONA 

śniadanie, przejazd do BARCELONY – zwiedzanie stolicy Katalonii. Spacer śladami Gaudiego (zwiedzanie z zewnątrz): katedra Sagrada Familia, Casa Mila oraz Casa Batllo, reprezentacyjna aleja La Rambla, Katedra Św. Eulalii oraz Barri Gotic – najstarsza dzielnica miasta. Msza Święta. Wyjazd w okolice WALENCJI, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

16.10. – 7 DZIEŃ – WALENCJA 

Śniadanie, przejazd do imponującej Katedry w WALENCJI łączącej w sobie styl romański, gotycki i barokowy, gdzie przechowywany jest Święty Graal – kielich, z którego pił Chrystus w trakcie Ostatniej Wieczerzy. Kielich umieszczony jest w katedrze na złotym piedestale, a według legendy przynosi on łaskę i dobrobyt każdemu kto go widział. Msza Św. Spacer: Lonja de la Seda – położony w zabytkowym centrum miasta symbol bogactwa złotego wieku Walencji. Ten gotycki budynek został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie wizyta na najstarszym targu w Europie – Mercado Central. Powrót do hotelu ok. 13.00, czas na odpoczynek, plażowanie, kąpiele Morskie, obiadokolacja, nocleg

17.10. – 8 DZIEŃ – WALENCJA – BERLIN

śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu, wyjazd na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa, wylot o godz. 10.05, przylot do Berlina o godz. 13.00. Transfer do miejsca zbiórki. 

   

ŚWIADCZENIA W CENIE

 • Transfer autokarem na lotnisko w Berlinie i z powrotem 
 • Lot na trasie Berlin – Marsylia oraz Walencja – Berlin
 • Bagaż podręczny 5kg oraz bagaż główny 20kg
 • Klimatyzowany autokar LUX na całej trasie pielgrzymki
 • 6 noclegów w hotelach 3***, pokoje 2,3 os. z łazienkami 
 • 1 nocleg w klasztorze w La Salette, pokoje 2,3  os.
 • 7 śniadań w hotelach/klasztorze 
 • 7 obiadokolacji – woda do posiłków (wino 4 x do kolacji)
 • Opieka pilota na całej trasie pielgrzymki
 • Ubezpieczenie KL, NNW i BP – Signal Iduna
 • Opłata TFG i TFP
 • Realizacja programu
 • Upominek od biura 
 • Msze św. w miejscach do tego przeznaczonych (miejsca Mszy Św. mogą ulec zmianie)

UWAGI

Kolejność zwiedzania ustala pilot. Na koszty programowe należy przeznaczyć: bilety wstępu (Katedra Notre Dame w Marsylii, Pałac Papieski w Awinion, Sanktuarium w Lourdes, Sanktuarium Montserrat, Katedra w Walencji,), zestaw audio-guide, taxa klimatyczna, przewodnicy lokalni, parkingi – 250€. Dopłata do pokoi 1 os. Godziny lotów mogą ulec zmianie. Zmiana nazwiska płatna wg stawek linii lotniczych. W przypadku braku ubezpieczenia KR100% przy rezygnacji z pielgrzymki koszty będą rozliczane indywidualnie. 

Skip to content