„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

5-10 – Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa

5 października w Krzeszowie odbyło się diecezjalne spotkanie kół różańcowych z Diecezji Legnickiej. Z tej okazji wspólnie odmawiano różaniec a następnie odprawiono Mszę św. dedykowaną wspólnotom różańcowym. Frekwencja wiernych była wręcz imponująca, porównywalna z sierpniowym Świętem Wniebowzięcia N.M.P. Były też występy zespołów folklorystycznych z Diecezji Legnickiej i wspólne śpiewanie z nimi niektórych pieśni kościelnych i patriotycznych. Występ był pod patronatem posłanki Marzeny Machałek pochodzącej z regionu kamiennogórsko-jeleniogórskiego. Nie zabrakło poczęstunku tzw. zupą Opata, były też do kupienia wydawnictwa religijne. Choć pogoda nie dopisała, uczestnicy spotkania byli z niego zadowoleni, szczególnie z wymiaru duchowego jak też z zawsze fascynującego miejsca, jakim jest krzeszowska Bazylika Mniejsza – zabytek klasy zerowej,pretendujący do wpisania na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Z naszej parafii w wyjeździe zbiorowym uczestniczyły 4 osoby, wraz z naszym proboszczem, ks. Mariuszem Majewskim. Byli też inni wierni, przybyli we własnym zakresie, ale z powodu dużego tłoku wewnątrz świątyni i deszczowej pogody na zewnątrz trudno było o przypadkowe spotkanie z nimi. Trzeba nadmienić że licznie dopisała też obecność prezbiteratu, w tym dwóch biskupów – bp. Marka Mendyka i emerytowanego, ale wciąż aktywnego i zaangażowanego bp. Stefana Cichego oraz 40 księży.
Tekst i zdjęcie Jan Foremny