„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).
  • Home
  • AKTUALNOŚCI
  • Poświęcenie Kaplicy Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Poświęcenie Kaplicy Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

n_kapl12W II Niedzielę Wielkanocną, 3 kwietnia 2016 r. została poświęcona Kaplica Miłosierdzia w naszej świątyni. Uroczystą Eucharystię w tę Niedzielę Miłosierdzia i w godzinie Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem ks. Bogdana Żygadły – dziekana rejonu jeleniogórsko-kamiennogórskiego celebrowali księża: Mariusz Majewski – nasz proboszcz i  Tadeusz Dańko – emerytowany dziekan Dekanatu Jelenia Góra Wschód. Uroczystość uświetnił udział chóru JUDA CANTORES pod batutą p. Doroty Królikowskiej.

Homilię okolicznościową wygłosił ks. Proboszcz, a poświęcenia kaplicy dokonał ks. Dziekan. Na uroczystości był obecny m.in. twórca obrazów „Jezusa Miłosiernego”, „Wskrzeszenia Łazarza”, „Rozmowy z Samarytanką” i „Uzdrowienia niewidomego w Siloe” – p. Andrzej Boj-Wojtowicz wraz z małżonką. Planowana jest dalsza współpraca artystyczna z artystą-malarzem, który wykona m.in. witraż na oknie nad wejściem do kościoła, przedstawiający scenę przemienienia Chrystusa na górze Tabor. Po Mszy św. wierni oraz goście spoza parafii spotkali się w Sali Kominkowej z twórcą obrazów przy kawie, herbacie i słodkiej przekąsce. 

n_kapl01 n_kapl02 n_kapl03 n_kapl04 n_kapl05 n_kapl06 n_kapl07 n_kapl08 n_kapl09 n_kapl10 n_kapl11 n_kapl13

Skip to content