„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).
  • Home
  • AKTUALNOŚCI
  • Rodzinnie za ŻYCIEM! VII Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny!

Rodzinnie za ŻYCIEM! VII Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny!

20190609_144418Niedziela 9 czerwca br. zaznaczyła się na mapie Polski 130. miejscami, w których odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Pośród nich nie zabrakło Stolicy Karkonoszy. W Jeleniej Górze już po raz siódmy Marsz zorganizowało Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. 

Rodziny z małymi i dużymi dziećmi, osoby starsze, emeryci i renciści oraz ludzie w sile wieku, wielu zechciało tego dnia zamanifestować swoje przywiązanie do życia rodzinnego, dziękując Bogu za dar każdego życia. W grupie uczestników obecna była pani Marzena Machałek – wiceminister edukacji. Byli także jeleniogórscy radni, a Marsz miał patronat Prezydenta Jeleniej Góry oraz Biskupa Legnickiego. 

Idea tegorocznych marszów nawiązywała do troski o ochronę dzieci przed zgubnymi skutkami seksedukacji, którą w niektórych miasta chcą wprowadzić lokalne samorządy. Ochrona przed deprawacją najmłodszych, to treści które uczestnicy marszu przekazywali w przestrzeni społecznej. Jednakże najważniejszym przekazem marszu, wobec mijanych mieszkańców i turystów przebywających w Jeleniej Górze, było świadectwo radosnych ludzi, którzy uśmiechem obdarowywali drugiego człowieka. 

Marsz jak co roku zakończył się rodzinnym festynem w ogrodach parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, gdzie zabawa trwała do wieczora. 

Jak co roku organizacją Marszu zajęli się państwo Maria i Zbigniew Sośniccy – DZIĘKUJEMY! 

62048083_2069509783157930_254990773844443136_n

Galeria dostępna: 

https://photos.google.com/share/AF1QipNAP-Mz1WT1Rico5E_ej5qJq9jWd5JSJvOJ5G9kBFNZDKfLPci1_NIo5FJe8HAe7w?key=V1dyQ00yWEx1SzFRUDdLMnB0Z1l4Z0h0djZLRVln 

Skip to content