„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

Św. Krzysztof i abstynencja sierpniowa

W niedzielę 28 lipca w kościołach odczytano Apel Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości na miesiąc trzeźwości. W apelu bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wspomina o odpowiedzialności, która powinna skłaniać do odważnej i prawdziwej oceny sytuacji zagrożenia wolności w Polsce.

Sytuacja ta jest bardzo poważna, związana przede wszystkim ze stałym wzrostem spożycia alkoholu i popadaniem w różnorakie uzależnienia coraz większej liczby rodaków. “Alkohol w Polsce jest dostępny zawsze i wszędzie. Można go kupić całą dobę, także na stacjach paliw. Ogromna liczba punktów sprzedaży alkoholu w przeliczeniu na mieszkańców oznacza, że ta destrukcyjna substancja psychoaktywna jest na wyciągnięcie ręki. To pogłębia proces degradacji społecznej” – czytamy w apelu.

Zachęcamy do podjęcia daru abstynencji od napojów alkoholowych. Osoby, które chciałby upamiętnić swoje zobowiązanie, mogą wpisać się do „Parafialnej księgi trzeźwości”, która znajduje się na stoliku pod chórem.

Dziś także Ks. Proboszcz po każdej Mszy św. pobłogosławił kierowców oraz ich pojazdy.

M. Ludorowski

Skip to content