„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

Święto Objawienia Pańskiego, Orszak Trzech Króli

Hasło i scenariusz Orszaku Trzech Króli na rok 2022 brzmi: „Dzień dziś wesoły!”. Scenariusz tegorocznego Orszaku Trzech Króli pragnie pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. „Dzień dziś wesoły!” śpiewamy w ten piękny dzień świąteczny i uczymy się, jak nabierać sił podczas świąt, aby na co dzień, podczas nauki i pracy, mimo różnych trudności i życiowych zmagań, promienieć radością. (https://orszak.org/aktualnosci)

Dziś w wielu miastach Polski (668) odbyły się największe Jasełka świata – marsze i inscenizacje scen, które miały miejsce podczas narodzin Chrystusa.  Zamieszczamy kilka zdjęć z jeleniogórskiego orszaku, w którym licznie wzięli udział mieszkańcy naszego miasta oraz naszego osiedla. W czasie marszu młodzież i dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli odegrały sceny przypominające wizytę 3 mędrców ze wschodu u króla Heroda i w Betlejem u św. Rodziny. Oprawę muzyczną zapewniła kapela góralska JANICKI z Borówna. W uroczystości Epifanii uczestniczył biskup legnicki ks. Andrzej Siemieniewski, a głównym organizatorem Marszu było tradycyjnie Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne U Erazma i Pankracego. Do  zobaczenia na Orszaku III Króli za rok.