„Do pełnej kontemplacji oblicza Pańskiego nie możemy dojść o własnych siłach, ale jedynie poddając się prowadzeniu łaski. Tylko doświadczenie milczenia i modlitwy stwarza odpowiednie podłoże, na którym może dojrzeć i rozwinąć się bardziej prawdziwe, adekwatne i spójne poznanie tajemnicy” (Jan Paweł II Novo Millennio Ineunte, 20).

Wielka Zbiórka Krwi Pamięci Kresów

Szczegółowe informacje o zbiórki krwi w: Bezkresni 2018

logo - bezkresni-150dpi-RGB

W środę 11 lipca obchodzić będziemy: „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej”. Jest to polskie święto poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej, ustanowione na mocy uchwały Sejmu z dnia 22 lipca 2016 rok. W Jeleniej Górze tego dnia w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego sprawowana będzie Msza św. w intencji ofiar ludobójstwa. Po jej zakończeniu złożone zostaną kwiaty pod pamiątkową tablicą w Bazylice.

Z inicjatywy Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego, 11 lipca w Jeleniej Górze przeprowadzona zostanie: „Wielka Zbiórka Krwi Pamięci Kresów”. Tego dnia od godz. 9:00 do godz. 13:00, na Placu Ratuszowym będzie stał autobus – z centrum krwiodawstwa, gdzie będzie można bezpiecznie oddać krew.

Zrzut ekranu 2018-07-07 o 01.33.17Zrzut ekranu 2018-07-07 o 01.33.37Zrzut ekranu 2018-07-07 o 01.44.19